wigilia dla ubogich

W okresie Świąt Bożego Narodzenia braliśmy udział w wigilii dla osób ubogich i bezdomnych dzielnicy Ursynów, które przygotowywało Stowarzyszeniem „Ariadna”. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwały wiele tygodni. Dzieci własnoręcznie wykonywały ozdoby choinkowe, piekły pierniczki i uczyły się tekstu świątecznych życzeń.
W porozumieniu z panią Romą Łojewską (prezesem stowarzyszenia) zadbały również o tematyczne ozdoby na wigilijne stoły.
Podczas uroczystej kolacji delektowaliśmy się  tradycyjnymi potrawami oraz wspólnie kolędowaliśmy przy akompaniamencie gitar zespołu muzycznego. Przy stołach panowała ciepła, radosna atmosfera. Pani Roma wystąpiła w roli św. Mikołaja obdarowując najmłodszych słodkimi prezentami. Oprócz mieszkańców dzielnicy przy wspólnym stole zasiedli przedstawiciele władz Ursynowa, na czele z panem burmistrzem Robertem Kempą oraz ks. proboszczem parafii p.w. św. Tomasza Apostoła, Henrykiem Małeckim.