Warszawa: Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego

25 maja br. w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie odbył się II Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego KEN 2004. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach: I – Dzieci, II – Wychowawcy i Wolontariusze. Turniej przygotowali i poprowadzili alumni z Seminarium Warszawskiego. Dzieci (trzyosobowe drużyny) biorące w nim udział zostały wytypowane w swoich świetlicach jako ich reprezentanci. Następnie w gorącej atmosferze, przy udziale wielu kibiców, odbyły się eliminacje i rozgrywki finałowe.
Zabawa była wspaniała. Wszystko odbywało się według najnowszych zasad i standardów gry. Bardzo emocjonujące i widowiskowe były również pojedynki kadry (zrezygnowaliśmy z białej piłeczki na rzecz pomarańczowej, gdyż szybkość jej przemieszczania uniemożliwiała śledzenie toru).
Punktowaliśmy trzy pierwsze miejsca i tak w kategorii dzieci: I miejsce zdobył Patryk ze świetlicy przy ul. Gorlickiej, II miejsce – Emil z Dereniowej, III – Arek z Klubu. W kategorii starszych wszystkie nagrodzone miejsca zajęli wolontariusze z KEN-u.
Organizatorzy zapewnili smaczny podwieczorek oraz atrakcyjne nagrody i dyplomy dla finalistów oraz słodkie upominki dla każdego uczestnika. Bardzo się cieszymy, że zarówno wychowankowie, jak i wychowawcy – przy okazji turnieju – mieli okazję do integracji, spotkania się i wymiany doświadczeń. Postanowiliśmy również w najbliższym czasie zorganizować rozgrywki szachowe i podtrzymywać tę tradycję w następnych latach.