Sportowe sukcesy uczestników kolonii warszawskiej Caritas

W dniach 7-20.07.2003 dzieci z terenu Archidiecezji Warszawskiej przebywały na kolonii letniej w Zakopanem. Organizatorem kolonii była Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Program kolonijny był bardzo atrakcyjny. Oprócz zorganizowanych jednodniowych wycieczek, górskich wędrówek dzieci brały udział w imprezach zorganizowanych przez pracowników Działu Sportu Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu. Nasi koloniści odnieśli sukcesy sportowe – I miejsca w meczach koszykówki dziewcząt i chłopców.
W Dzienniku Polskim Podhalańskim z dnia 19 lipca b.r. ukazał się bogato ilustrowany artykuł pt. „Wakacje na sportowo”. Autor artykułu napisał: „W środy w Parku Miejskim odbywają się turnieje koszykówki, natomiast w czwartki koloniści mogą brać udział w grach i zabawach na Równi Krupowej. Ostatni turniej koszykówki zgromadził na starcie 10 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. W zabawach i grach zręcznościowych oraz w sztafetach startowało 243 dzieci. Oczywiście, najwięcej emocji dostarczył turniej koszykówki, bo oprócz zawodników uczestniczyli w nim pozostali koloniści jako kibice. Ponadto pozostałe dzieci mogły skorzystać z urządzeń placu zabaw parku miejskiego. Najciekawszy i zarazem stojący na najwyższym poziomie mecz koszykówki rozegrały gimnazjalistki z kolonii warszawskich (Caritas). Dzieci na użytek turnieju nadawały swoim zespołom przedziwne nazwy, ale nie w nazwach sprawa, liczył się udział. Wszyscy uczestnicy zawodów sportowych otrzymali słodycze, a zwycięzcy w grach zespołowych i sztafetach dyplomy sfinansowane z pieniędzy Urzędu Miasta Zakopane.”