Hospicjum stacjonarne przeznaczone jest dla osób w ostatnim stadium choroby  nowotworowej. 30 osobowy personel zapewnia pacjentom całodobową opiekę medyczną (paliatywną) oraz psychologiczną, socjalną i duchową. Hospicjum dysponuje 26 miejscami i działa na podstawie kontraktów z NFZ.

W Hospicjum panuje ciepła, życzliwa, domowa atmosfera. Pokoje chorych są trzyłóżkowe, przy każdym znajduje się łazienka i toaleta.

Rodziny mogą odwiedzać swoich bliskich bez ograniczeń i w razie potrzeby korzystać z aneksu kuchennego.

Warunkiem objęcia opieką w hospicjum stacjonarnym jest rozpoznanie choroby nowotworowej i  zakończenie leczenia przyczynowego oraz pisemna zgoda pacjenta lub jego rodziny na objęcie opieką paliatywną.

Informacje w sprawie przyjęć i  realizacji świadczeń zdrowotnych w hospicjum stacjonarnym można uzyskać pod numerami telefonów:

22 826 02 29; 22 826 56 04.

Przyjęcie do hospicjum odbywa się po złożeniu wymaganych dokumentów i pozytywnym ich zaopiniowaniu przez lekarza hospicjum lub Kierownika Medycznego ODL.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Ośrodek Działalności Leczniczej Caritas AW