Młodzi z Klubu socjoterapeutycznego na urodzinach NBP

Dnia 22 maja br. podczas Dni Otwartych młodzież z klubu socjoterapeutycznego Caritas Archidiecezji Warszawskiej uczestniczyła w zajęciach w Narodowym Banku Polskim przy ul. Świętokrzyskiej 11/21. Z okazji 80 – tych urodzin tej instytucji była ona dostępna dla zwiedzających.
Na dziedzińcu banku każdy mógł sobie własnoręcznie wybić pamiątkowy żeton okolicznościowy. Do rąk własnych można było wziąć 13 – kilogramową sztabkę złota wyjętą z bankowego sejfu specjalnie z okazji jubileuszu. Młodzież zatrzymała się dłużej w kabinie komputerowej by posurfować po stronach www banków europejskich, no i oczywiście zagrać w gry zachęcające do poznawania obcych walut.
Prawdziwą atrakcją było odwiedzenie gabinetu prezesa NBP p. Leszka Balcerowicza, do którego na co dzień nie mają wstępu nawet pracownicy.
Tę wycieczkę uczestnicy będą mieli w pamięci bardzo długo dzięki niezwykłej pamiątce, jaką są kostki brykietu złożone ze specjalnie zniszczonych, wycofanych z użytku banknotów o łącznej wartości nawet 53 tysięcy złotych. Jak przystało na instytucję finansową, obdarowywała ona swoich gości całkiem sporą sumką.