Mistrzowstawa piłki ulicznej

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA PIŁKI ULICZNEJ ŚRODOWISK BEZDOMNYCH I SPOŁECZNOŚCI TRZEŹWOŚCIOWYCH odbyły się w dniach 3-5 lipca we Wrocławiu.
W rywalizacji piłkarskiej, w gorącej atmosferze i klimatycznym upale na centralnym Rynku Starego miasta wzięło udział 17 drużyn kilku europejskich państw: Bułgarii, Litwy, Ukrainy, Białorusi. Polskę reprezentowali zawodnicy z zaprzyjaźnionego Klubu ‘”Serce ‘’, ‘’ Monaru ‘’ oraz Drużyna Brata Alberta.
Rozegrano kilkadziesiąt meczy w dwóch grupach, z których wyłoniono drużyny zakwalifikowane do ścisłego finału, który odbył się w niedzielne przedpołudnie. Znalazły się w nim 3 zespoły: reprezentacja Węgier, Drużyna Brata Alberta z Gdańska oraz Zespół z Klubu „Serce” z Warszawy.
Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja Węgier, drugie miejsce zajęła Druzyna Brata Alberta, a trzecie klub z Warszawy.
Okazały Puchar stanie w gablocie klubu, gorący doping kibiców ze schroniska „Przystań ‘’ oraz „Serce” w wielkim upale opłacił się. Wsparcie medyczne zapewniła pani pielęgniarka Ewa Piotrowska pracująca na co dzień w schronisku „Przystań”.