luty 2016

Dnia 4 lutego wybraliśmy się  do Muzeum Kolejnictwa mieszczącym się w starym Dworcu Głównym na Warszawskiej Ochocie.
Z uśmiechem na twarzy i z gwizdkiem na szyi, jak przystało na pracownika kolei, przyjęła nas bardzo miła pani przewodniczka. Oprowadziła nas po bardzo ciekawej wystawie pokazującej historię kolejnictwa, na której mogliśmy zobaczyć modele starych parowozów i to jak w czasie  się one zmieniały. Na wystawie była także ogromna makieta kolejki z czekolady, która jest napędzana na prąd i cały czas jeździła, tylko nie można było jej polizać 😉
Wyszliśmy również do zewnętrznej część muzeum i zwiedzaliśmy stare parowozy i wagony stojące na torach. Wchodziliśmy do środka, także mogliśmy zobaczyć jak podróżowali ludzie sto lat temu.
12 lutego wzięliśmy udział w I Olimpiadzie Sportów Drużynowych Domów Dziecka. W ramach turnieju organizatorzy połączyli rozgrywki turniejowe z warsztatami psychologicznymi, spotkaniami ze sportowcami, a także z pokazami sportowymi tak, aby w komfortowy i przyjemny sposób dać dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju intelektualnego i sportowego w ramach zdrowej rywalizacji. Drużyny losowały dyscyplinę sportową (z piłki nożnej, koszykówki i zbijaka), w której się mierzyły. Oglądaliśmy pokaz futbolu amerykańskiego przeprowadzony przez zawodników drużyny Warsaw Eagles. Była duża konkurencja, dużo dzieci była od nas starsza, ale walczyliśmy do końca i jesteśmy z siebie dumni, nie było przegranych. Wygraliśmy wspólnie puchar a każdy indywidualnie dostał upominki i słodycze. Wygraliśmy także dla całej świetlicy bilety na mecze Legii.
26 lutego wybraliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji muzealnej. Przechodziliśmy przez kanały, w których mogliśmy poczuć grozę, którą przeżywali powstańcy. Mogliśmy dotykać eksponatów i wypróbować jak siedzi się w motorze z czasów II wojny światowej. Uczestniczyliśmy w grze edukacyjnej. Jesteśmy wdzięczni wszystkim młodym ludziom, którzy zechcieli walczyć za nasz kraj, za pokój i gotowi byli ponieść najwyższą ofiarę, oddać życie.